close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 6 lipca 2017

  Szef polskiej dyplomacji Witold Waszczykowski uczestniczył w powitaniu prezydenta USA Donalda Trumpa rozpoczynającego wizytę w Polsce.

   

  Bilateralna wizyta, którą prezydent Donald Trump składa w Polsce w dniach 5-6 lipca br., to przede wszystkim okazja do wzmocnienia strategicznego partnerstwa naszego kraju ze Stanami Zjednoczonymi.

   

  W trakcie wizyty prezydent RP Andrzej Duda i prezydent USA Donald Trump rozmawiać będą przede wszystkim o sytuacji międzynarodowej, bezpieczeństwie Polski i naszego regionu oraz o kierunkach dalszego wzmocnienia Sojuszu Północnoatlantyckiego. Omówione zostaną również kwestie dotyczące polsko-amerykańskiej współpracy gospodarczej, w tym: handlowo-inwestycyjnej, energetycznej oraz w dziedzinie innowacyjności.

   

  Prezydent Donald Trump będzie również specjalnym gościem Szczytu Trójmorza, na którym spotkają się przywódcy 12 państw obszaru pomiędzy Morzem Bałtyckim, Morzem Czarnym i Adriatykiem, jak również wygłosi podczas swojego pobytu w Warszawie przemówienie adresowane do Polaków.

   

  Biuro Rzecznika Prasowego

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: