close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 1 lutego 2019

  W środę 30 stycznia odbył się pokaz filmu „Dywizjon 303. Historia prawdziwa” w ramach serii CinePolska, prezentowanej przez ambasadę we współpracy z Avalon Theatre.

  Pokaz produkcji polsko-brytyjskiej z 2018 roku w reżyserii Denisa Delicia, przyciągnął bardzo wielu widzów i film został nagrodzony oklaskami. Ambasada przygotowała kilkanaście egzemplarzy amerykańskiego wydania kultowej książki Arkadego Fiedlera, na podstawie której został nakręcony film – książki zostały rozdane przed pokazem w konkursie ogłoszonym w mediach społecznościowych.

   

  Seria CinePolska została zapoczątkowana z inicjatywy ambasady w 2016 roku –  w jej ramach prezentowane są najlepsze z najnowszych polskich filmów, a od czasu do czasu – klasyki polskiego kina. CinePolska jest częścią prestiżowej serii  Wednesday Signature Series. Pokazy odbywają się w środowe wieczory (godzina 20.00) w historycznym audytorium najstarszego kina w Waszyngtonie Avalon Theatre i prezentują kinematografię z różnych stron świata. Kolejne polskie filmy będzie można zobaczyć w maju, lipcu i październiku. Serdecznie zapraszamy!

   

  Ambasada RP w Waszyngtonie

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: