close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 5 lutego 2019

  Najsłynniejszy polski żaglowiec, który od maja 2018 roku promuje nasz kraj z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości jest za półmetkiem podróży dookoła świata. 8 lutego statek wpłynie do portu Everglades w Fort Lauderdale. Jest to już trzeci przystanek w USA po San Francisco i Los Angeles.

  Żaglowiec pozostanie w porcie do 11 lutego. W tym czasie odbędzie się szereg wydarzeń w ramach uczczenia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zaproszeni goście i załoga wezmą udział w bankiecie na statku, a także w Balu Polonijnym organizowanym przez Konsul Honorową RP w Miami, Blankę Rosenstiel.

   

  Przybycie statku do portu przewidziane jest 8 lutego w godzinach porannych. W dniu wpłynięcia do portu statek zostanie powitany przez Panią Annę Marię Anders, Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Pana Grzegorza Witkowskiego Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Pana Ireneusza Czarnowskiego Prorektora Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, Panią Beatę Paszyc Wicekonsul Honorową RP w Miami, Pana Daniela Gromanna, Radcę Ministra z Ambasady RP w Waszyngtonie oraz przedstawicieli Polonii.

   

  Żaglowiec przepłynął już ponad połowę zaplanowanej trasy. Uczestnicy odwiedzili wiele portów gdzie spotkali się z ciepłym przyjęciem Polonii mieszkającej za granicą. Motto rejsu brzmi: Powiedz światu jaka Polska jest piękna.

   

   

  Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Waszyngtonie

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: