close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 1 kwietnia 2019

  W dniach 1-4 kwietnia 2019 r. minister Jacek Czaputowicz będzie przebywał z wizytą w Stanach Zjednoczonych. Weźmie udział w briefingach Rady Bezpieczeństwa ONZ oraz uroczystościach związanych z 70. rocznicą powołania NATO.

  W trakcie pobytu w siedzibie ONZ w Nowym Jorku szef polskiej dyplomacji będzie uczestniczył m.in. w briefingach nt. międzynarodowego prawa humanitarnego i nieproliferacji broni masowego rażenia. Wśród punktów programu wizyty znajdą się także spotkania z zastępcą sekretarza generalnego ONZ ds. operacji pokojowych Jeanem-Pierrem Lacroix czy spotkania dwustronne, w tym z pierwszym wicepremierem i ministrem spraw zagranicznych Kuwejtu Sabahem Khaledem Al-Hamadem Al-Sabahem. Będzie to siódma wizyta ministra Czaputowicza w Nowym Jorku od czasu rozpoczęcia przez Polskę dwuletniej kadencji niestałego członka Rady Bezpieczeństwa ONZ w latach 2018-2019.

   

  Z kolei w Waszyngtonie szef polskiego MSZ weźmie udział w sesjach roboczych Rady Północnoatlantyckiej, podczas których poruszone zostaną kwestie związane z relacjami z Rosją, zaangażowaniem w walkę z terroryzmem oraz współpracą transatlantycką i podziałem obciążeń.

   

  Przy okazji swojego pobytu w Waszyngtonie minister Jacek Czaputowicz weźmie również udział w wydarzeniach poświęconych 70. rocznicy powołania NATO oraz 20 rocznicy przystąpienia Polski do Sojuszu Północnoatlantyckiego: organizowanej przez Centre for European Policy Studies (CEPA) konferencji „NATO at 70: Commemorating the Past. Preparing for the Future” oraz w konferencji „Stronger Together: The Importance of Allies in an Era of Great Power Confrontation”.

   

  Biuro Rzecznika Prasowego
  Ministerstwo Spraw Zagranicznych

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: