close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • ZWIEDZANIE BUDYNKÓW FEDERALNYCH W WASZYNGTONIE

 •  

  W związku z licznymi zapytaniami dot. możliwości zwiedzania Białego Domu za pośrednictwem Ambasady uprzejmie informujemy, że na stronie internetowej Białego Domu jest umieszczona błędna informacja na temat pośrednictwa przedstawicielstw zagranicznych w organizowaniu wycieczek dla obcokrajowców. 

   

  Sugeruje ona, że ambasady mogą organizować tego rodzaju wycieczki dla swoich obywateli. Natomiast w rzeczywistości przedstawicielstwa dyplomatyczne wprawdzie mogą występować o zwiedzanie Białego Domu dla grup liczących maksymalnie do 6 osób, ale warunkiem nieodzownym dla realizacji takiego zwiedzania jest, żeby jednym z członków grupy był zawsze Ambasador albo jego zastępca. Wymóg ten w praktyce uniemożliwia organizowanie przez Ambasadę zwiedzania dla indywidualnych turystów z Polski.

   

  Bez pośrednictwa przedstawicielstw dyplomatycznych jest natomiast możliwe zwiedzanie między innymi Kapitolu (możliwa jest rezerwacja wizyty z wyprzedzeniem do 90 dni) i Pentagonu (konieczna jest rezerwacja na co najmniej 14 dni przed planowaną datą zwiedzania).