close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • DYŻURY KONSULARNE

 •  

   

  POMPANO BEACH, FL 10-12 WRZEŚNIA 2019 r.

   

  Wydział Konsularny Ambasady RP w Waszyngtonie informuje, że w dniach 10-12 września 2019 roku w Pompano Beach odbędzie się dyżur konsularny dla obywateli polskich pragnących złożyć wniosek o wydanie polskiego paszportu. Podczas spotkania z konsulem będzie można również uzyskać informacje związane z poświadczeniem polskiego obywatelstwa oraz uzyskaniem polskich aktów stanu cywilnego. Prosimy o przedkładanie oryginałów dokumentów oraz ich kopii. Kopie (paszportów, aktów stanu cywilnego, paszportów rodziców małoletnich dzieci, inne dokumenty tożsamości, decyzje w sprawach obywatelskich, itp.) muszą być wykonane wcześniej. Informacje paszportowe dostępne są na naszej stronie internetowej (link).

   

  W celu umówienia spotkania z konsulem w Pompano Beach nie trzeba rejestrować wizyty w systemie e-konsulat. Prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 202-499-1930 lub na adres waszyngton.amb.wk@msz.gov.pl, w temacie wiadomości proszę wpisać: DYŻUR W Pompano Beach, a w treści następujące informacje:

   

  1.            Imię i nazwisko

  2.            Numer telefonu

   

  Pracownik Wydziału Konsularnego skontaktuje się z Państwem telefonicznie w celu ustalenia niezbędnych dokumentów oraz opłaty konsularnej (wyłącznie w formie MONEY ORDER lub CASHIER'S CHECK wystawionym dla "Embassy of the Republic of Poland") i dokładnego terminu spotkania.

   

  Tylko osoby zapisane na spotkanie będą mogły zostać przyjęte podczas dyżuru.

   

  Uwaga: rejestracji na spotkanie dokonuje się wyłącznie poprzez kontakt z Wydziałem Konsularnym pod wyżej wskazanym numerem oraz e-mailem.

   

  Termin:

   

  10 września, 8.00-16.00, sprawy paszportowe

   

  11 września, 8.00-16.00, sprawy paszportowe

   

  12 września, 8.00-11.00, sprawy z zakresu aktów stanu cywilnego i obywatelstwa polskiego, ewentualnie inne kwestie prawne.

   

  Miejsce (mapa):

   

  Polska Misja Katolicka

  Matki Boskiej Częstochowskiej

  2400 N.E. 12th Str. Pompano Beach, FL 33062

   

   

   Informujemy również, że wnioski paszportowe można złożyć w dowolnym konsulacie, w tym zakresie nie obowiązuje rejonizacja.

  więcej informacji paszportowych....

   

   

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: