close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • UZYSKANIE (WYDOBYCIE) ODPISÓW AKT STANU CYWILNEGO Z URZĘDU STANU CYWILNEGO W USA

 • Wydział Konsularny Ambasady RP w Waszyngtonie świadczy pośrednictwo w wydobywaniu dokumentów stanu cywilnego z urzędów stanu cywilnego w: stanie Alabama, District of Columbia, Florida, Georgia, Kentucky, Maryland, Mississippi, North Carolina, South Carolina, Tennessee, Virginia, West Virginia, American Virgin Islands i pozostałych terytoriach zamorskich Stanów Zjednoczonych oraz Puerto Rico i Bahamach.

   

  W celu uzyskania aktu stanu cywilnego za pośrednictwem Wydziału Konsularnego w Waszyngtonie należy przesłać następujące dokumenty:

  • upoważnienie dla konsulatu do działania w imieniu osoby zainteresowanej, z dokładnym określeniem stopnia pokrewieństwa,
  • wniosek o wydobycie aktu stanu cywilnego własnoręcznie wypełniony przez osobę aplikującą (formularze poniżej),
  • kopia dokumentu tożsamości ze zdjęciem.

   

  Po uzyskaniu aktu stanu cywilnego z miejscowego urzędu stanu cywilnego jest on przekazywany na adres korespondencyjny wskazany przez wnioskodawcę po opłaceniu opłaty konsularnej oraz kosztów rzeczywistych koniecznych do uiszczenia w urzędzie amerykańskim.
  Opłata konsularna za wydobycie przedmiotowego dokumentu wynosi 36 USD. Koszty rzeczywiste różnią się w zależności od danego stanu USA.

   

  Wniosek o wydobycie aktu urodzenia

  Wniosek o wydobycie aktu małżeństwa

  Wniosek o wydobycie aktu zgonu

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: