close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • WIZYTA W WYDZIALE KONSULARNYM

 • W celu zarezerwowania wizyty w sprawach paszportowych i wizowych w Wydziale Konsularnym w Waszyngtonie należy dokonać rejestracji w systemie e-Konsulat (proszę kliknąć).

  W razie potrzeby złożenia kilku wniosków należy zadbać o zarejestrowanie każdej sprawy osobno. Dotyczy to również rejestrowania wizyt dla kilku osób. Jeśli w systemie nie pojawia się interesujący Państwa dzień, oznacza to, że tego dnia urząd jest zamknięty lub dla danej usługi nie przyjmuje się w danym dniu interesantów albo nie ma wolnych miejsc. Po zarejestrowaniu się należy – dla pewności – wydrukować potwierdzenie umówienia wizyty na wybrany przez Państwa dzień i godzinę.

  Pozostałe sprawy nie wymagają zapisów w systemie e-Konsulat, lecz należy mieć na uwadze, że niektóre ze spraw mogą być czasochłonne i wymagać obecności konsula, który w danej chwili może być niedostępny.

  W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu +1 202 499 1930.

  Godziny otwarcia okienka są następujące: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek 9-13 i środa 13-16. Konsulat jest nieczynny w soboty i niedziele oraz święta amerykańskie i polskie.

  Przy każdej wizycie w konsulacie/wydziale konsularnym należy pamiętać o zabraniu ze sobą polskiego dokumentu tożsamości (paszport lub dowód osobisty).

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: