close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • WIZYTA W WYDZIALE KONSULARNYM

 •  

  Ze względów bezpieczeństwa uprzejmie przypominamy o konieczności umawiania wszystkich wizyt w Wydziale Konsularnym Ambasady RP w Waszyngtonie przez system elektroniczny: www.e-konsulat.gov.pl. Prosimy o przychodzenie do urzędu wyłącznie po rejestracji elektronicznej. Wyjątek stanowią sprawy nagłe, wymagające pilnej interwencji. Zawsze jednak prosimy o uprzedni kontakt telefoniczny lub e-mailowy.

   

  Dzięki temu unikniecie Państwo niepotrzebnego czekania w kolejce, a pracownicy będą mieli możliwość prawidłowego przygotowania się do spotkania i zorganizowania pracy urzędu.

   

  Dostępne są następujące możliwości:

   

  Sprawy paszportowe: złożenie wniosku o wydanie paszportu lub paszportu tymczasowego (pierwszego paszportu, wymiana dotychczasowego)

   

  Sprawy prawne: rejestracja aktów stanu cywilnego, poświadczenie podpisu, poświadczenie zgodności kopii z oryginałem, e-PUAP i sprawy obywatelskie (poświadczenie posiadania obywatelstwa polskiego, nadanie, zrzeczenie się obywatelstwa polskiego, itp.)

   

  W razie potrzeby złożenia kilku wniosków należy zadbać o zarejestrowanie każdej sprawy osobno. Dotyczy to również rejestrowania wizyt dla kilku osób. Jeśli w systemie nie pojawia się interesujący Państwa dzień, oznacza to, że tego dnia urząd jest zamknięty lub dla danej usługi nie przyjmuje się w danym dniu interesantów albo nie ma wolnych miejsc. Przypominamy, że urząd jest nieczynny w soboty i niedziele oraz święta amerykańskie i polskie. Po zarejestrowaniu się warto wydrukować potwierdzenie umówienia wizyty na wybrany przez Państwa dzień i godzinę.

   

  Przypominamy także o zabraniu ze sobą dokumentu tożsamości (paszportu polskiego, zagranicznego lub dowodu osobistego).

   

  W razie wątpliwości do Państwa dyspozycji pozostaje numer informacji konsularnej +1 202 499 1930 oraz adres e-mail: waszyngton.amb.wk@msz.gov.pl. Przed umówieniem wizyty on-line a także przed wysłaniem jakichkolwiek wniosków czy dokumentów sugerujemy kontakt z naszym urzędem. Umożliwi to Państwu bezstresowe i szybkie załatwienie sprawy.

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: