close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • PRASA&MEDIA

 •  

  Szanowni Państwo,

   

  Serdecznie witamy na stronach Wydziału Prasowego Ambasady RP w Waszyngtonie.

   

  Do naszych zadań należy m.in. regularne monitorowanie i informowanie o obrazie Polski w amerykańskich mediach oraz współpraca z polskimi i amerykańskimi dziennikarzami zainteresowanymi wieloaspektowym charakterem stosunków dwustronnych. Prowadzimy również obsługę prasową wizyt przedstawicieli polskiej administracji w Waszyngtonie.

   

  W ramach działań z zakresu dyplomacji publicznej staramy się dotrzeć z naszym przekazem promującym Polskę oraz działania Placówki do jak najszerszego kręgu odbiorców – celowi temu służy nasza aktywna obecność na portalach społecznościowych (Facebook, Twitter, YouTube) na których Ambasada RP w Waszyngtonie posiada swoje konta.

    

  Monitoringowi miejscowych mediów towarzyszy nasze zaangażowanie w walkę z użyciem niezgodnych z prawdą historyczną określeń takich jak „polskie obozy koncentracyjne czy polskie obozy śmierci” . Niezależnie od interwencji podejmowanych na szczeblu dyplomatycznym każdorazowo zachęcamy czytelników i widzów do aktywnego włączenia się w działania ukierunkowane  na aktywne wyrażanie swojego sprzeciwu wobec użycia tego typu określeń.

   

  Przygotowujemy, edytujemy oraz zapewniamy obsługę techniczną strony internetowej Ambasady.

   

  Serdecznie zapraszając do śledzenia naszej strony oraz kont Placówki w ramach mediów społecznościowych, zachęcamy równocześnie do przesyłania Państwa uwag i komentarzy na adres: Washington.press@msz.gov.pl

   

  Łącząc wyrazy szacunku,

  ~Zespół Wydziału Prasowego Ambasady RP w Waszyngtonie  

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: